Dedamės kuprinę pirmai dienai mokykloje

Kuprinė tauĮ mokyklą be kuprines neišeisi – rankoje vadovėlių, sąsiuvinių bei priešpiečių juk nesineši. Tad iki tol mokyklos nelankę ir kuprinės neturėję vaikai, nuo pirmosios klasės (arba nuo paruošiamukų) pradeda naują savo gyvenimo etapėlį – ėjimą į mokyklą su kuprine. Tačiau reikėtų nenuvertinti vaikiškų kuprinių, mat jos ir sveria kartais tiek pat kaip suaugusiųjų, ir pridėti į jas reikia labai daug. Jeigu jūsų pirmokėlis grietai pradės savo mokyklinį kelią, metas ruošti kuprinę.

Prekes ir kuprinę pirkti savaite anksčiau

Aišku, geriausia kuprines turinį ir ją pačią nupirkti kuo anksčiau. Turbūt ir ne pusmečiu anksčiau, bet visgi nepalikti visko paskutinei dienai. Artėjant rugsėjui, jau nuo rugpjūčio pradžios, prekybos centrai, knygynai, biuro prekių ir kitokios parduotuvės ima siūlyti itin nedidelėmis, palankiomis kainomis pirkti visokias mokyklines prekes. Tad skyrus šiek tiek laiko, galima viską nusipirkti labai ekonomiškai. Taupantys tėveliai turėtų neskubėti pirkti iškart visko visiems metams: pakaktų ir pačiai pradžiai, kad būtų svarbiausi pirkiniai. Tik išrinkite gerą kuprinę. Tokią, kuri patiktų vaikui, kuri ir jums maloniai atrodytų, ir kuri tikrai būtų patogi, funkcionali. Vaiko kuprinėje turėtų būti keli pagrindiniai skyriai ir šiek tiek kišenių: bent viena vidinė, kelios išorinės. Labai patogu kuprinę pirkti internetu, kaip ir kitas mokyklines prekes. Sutaupysite ir laiko, ir pinigų. Tiesa, pirmokui geriau kuo lengvesnė kuprinė, todėl galite ieškoti tokios, kuri turėtų mažiau sunkios odos, metalo elementų, būtų kuo lengvesnė, tačiau drauge ir talpi, patikima.

Kuprinę dėtis iš vakaro

Kai jau artėja kuprines dėjimasis, tai geriausia jį pasilikti vienai dienai prieš – iš vakaro. Sudėti viską, ko reikės: knygas, pratybas, sąsiuvinius, kanceliarines prekes. O pagamintiems priešpiečiams palikti vietos, juos tikriausiai gaminsite ir sudėsite anksti ryte prieš mokyklą. Dėkite kuprinę kartu su vaiku, jam tai bus ir pirmoji pamoka. Vaikai labai greitai mokosi. Dar keletą kartų dėsitės kuprinę kartu, vėliau vaikas norės jau susidėti pats. Susidėjus pažiūrėsite, ar viską gerai susidėjo ir paskatinsite už tai, kad taip gerai viską padarė, net jeigu ir bus klaidų.

Kaip viską susidėti

Svarbu apsaugoti popierinius dalykus nuo skysčių. Skysčiai kuprinėje gali pasklisti iš priešpiečių arba iš rašiklių, flomasterių. Tad geriausia izoliuoti pačius skysčių šaltinius, įdedant į tam skirtas vietas. Taip pat reikėtų iškart įsidėmėti tvarką, kuriame skyriuje ką laikysite, ir visada tos tvarkos laikytis.

Palikite atsiliepimą