Sieninės spintos teisingam pasirinkimui – į ką atkreipti dėmesį?

Spinta tau ir manSunku įsivaizduoti komfortišką būstą be patogios spintos. Tai baldas, padedantis racionaliai planuoti gyvenamąją erdvę ir struktūruoti aplinką. Vienas praktiškiausių šių dienų pasirinkimų – sieninės spintos stumdomomis durimis. Visų pirma, tokios konstrukcijos praktiškai išnaudoja kambario erdvę, o durų atvėrimui nereikia papildomo ploto. Antra, originalūs dizaino sprendimai padeda kurti pageidaujamą interjerą, suteikia namams unikalumo ir elegancijos. Siekdami jums padėti išsirinkti patogų ir praktišką baldą, pateikiame kelis praktinius patarimus.

Tinkamos vietos pasirinkimas

Viena svarbiausių užduočių – parinkti tinkamą vietą sieninei spintai. Atliekant remontą ar projektuojant naujus namus, paprastai spintai numatoma speciali niša. Jei jos nėra, sieninė spinta gali būti statoma kampe (šiuo atveju reikės vienos papildomos sienos), prie įprastos sienos arba retai naudojamose erdvėse, pvz., po laiptais, palėpėje ir t. t. Vienas praktiškiausių tokio pasirinkimo aspektų yra gan laisvai pasirenkamas spintos aukštis ir plotis, kuris gali būti derinamas prie individualios gyvenamosios erdvės. Montuojant spintą ir renkantis stumdomas durų konstrukcijas, būtina įvertinti ir nišos plotį. Jei jis yra mažesnis nei 1,5 m, įrengiamos vienos dalies durys. Didesnis plotis reikalauja dviejų durų konstrukcijos. Esant itin didelių išmatavimų spintai, montuojamos trijų durų sistemos.

Baldininkų rekomendacijos

Skaityti toliau

Dedamės kuprinę pirmai dienai mokykloje

Kuprinė tauĮ mokyklą be kuprines neišeisi – rankoje vadovėlių, sąsiuvinių bei priešpiečių juk nesineši. Tad iki tol mokyklos nelankę ir kuprinės neturėję vaikai, nuo pirmosios klasės (arba nuo paruošiamukų) pradeda naują savo gyvenimo etapėlį – ėjimą į mokyklą su kuprine. Tačiau reikėtų nenuvertinti vaikiškų kuprinių, mat jos ir sveria kartais tiek pat kaip suaugusiųjų, ir pridėti į jas reikia labai daug. Jeigu jūsų pirmokėlis grietai pradės savo mokyklinį kelią, metas ruošti kuprinę.

Prekes ir kuprinę pirkti savaite anksčiau

Aišku, geriausia kuprines turinį ir ją pačią nupirkti kuo anksčiau. Turbūt ir ne pusmečiu anksčiau, bet visgi nepalikti visko paskutinei dienai. Artėjant rugsėjui, jau nuo rugpjūčio pradžios, prekybos centrai, knygynai, biuro prekių ir kitokios parduotuvės ima siūlyti itin nedidelėmis, palankiomis kainomis pirkti visokias mokyklines prekes. Tad skyrus šiek tiek laiko, galima viską nusipirkti labai ekonomiškai. Taupantys tėveliai turėtų neskubėti pirkti iškart visko visiems metams: pakaktų ir pačiai pradžiai, kad būtų svarbiausi pirkiniai. Tik išrinkite gerą kuprinę. Tokią, kuri patiktų vaikui, kuri ir jums maloniai atrodytų, ir kuri tikrai būtų patogi, funkcionali. Vaiko kuprinėje turėtų būti keli pagrindiniai skyriai ir šiek tiek kišenių: bent viena vidinė, kelios išorinės. Labai patogu kuprinę pirkti internetu, kaip ir kitas mokyklines prekes. Sutaupysite ir laiko, ir pinigų. Tiesa, pirmokui geriau kuo lengvesnė kuprinė, todėl galite ieškoti tokios, kuri turėtų mažiau sunkios odos, metalo elementų, būtų kuo lengvesnė, tačiau drauge ir talpi, patikima.

Kuprinę dėtis iš vakaro

Skaityti toliau

Ilga kelionė autobusu

Vykstant į ilgesnes keliones pasitarnauti gali tiek paprastų lengvųjų automobilių nuoma, tiek didesni, talpūs nuomojami mikroautobusai. Mes su kompanija nusprendėme leistis į kelionę su mikro autobusu. Daug kas sakė, kad nuomojami mikroautobusai mus užmigdys ir mes mirsime iš nuobodulio, kad geriau keliauti ne taip, o greitai nuskristi lėktuvu. Bet visgi kelionė buvo labai įdomi.

Tinkamo autobuso paieška

Pirmiausia, aišku, reikėjo rasti tinkamą autobusą. Ne vienoje vietoje, kur yra teikiama automobilių nuoma, reikėjo pabandyti rasti kriterijus atitinkančią transporto priemonę. Kiekvienas žmogus turi savų kriterijų, mūsų šauni kompanija taip pat tokių turėjo. Štai dėl ko ne visi nuomojami mikroautobusai krito į akį. Galiausiai apžiūrėjome keturių įmonių pasiūlymus ir nusprendėme, kad mums svarbu ne pigiausia lengvųjų automobilių nuoma, o tiesiog geresnė kokybė.

Kelionės džiaugsmai

Pasirinkome tikrai gerai, nes autobusas, kuriuo važiavome per Europą, atitiko visus standartus. Važiavo daug žmonių, įvairaus amžiaus. Vieni buvo sveiki kaip ridikai, kiti ir su ligomis, ir su negaliomis. Buvo ir garbaus amžiaus žmonių, ir vaikų. Taigi, visoms socialinėms grupėms reikėjo užtikrinti komfortą. Tarkime, oro kondicionieriai yra tas dalykas, kuris turi būtinai gerai veikti, kai važiuoji tarptautiniu maršrutu. Jeigu jis neveikia tai kiekvienas keleivis kenčia, kiekvienam yra labai nemalonu. Norėjosi, kad mūsų kelionė pasižymėtų tik geriausiomis savybėmis, kad nereikėtų kentėti dėl prastų kažkokių dalykų. Taigi, gerai, kad kondicionieriai mikroautobuse veikė puikiai. Kažkada teko važiuoti į Berlyną su sugedusiais kondicionieriais. Vairuotojas nepastebėdavo, kada viskas gerai, o kada blogai, todėl gale žmonės tai kepdavo kaip ant keptuvės, tai šaldavo lyg šaldytuve.

Skaityti toliau

Nuo ko priklauso internetinės svetainės kūrimo trukmė ir kaina?

„Jei tavęs nėra internete, tuomet tavęs visai nėra“ – šiandien tai taikliausias posakis kiekvienam prekių ar paslaugų tiekėjui, organizacijai ar apskritai bet kokiam žmogui. Dar prieš keletą dešimtmečių tokių paslaugų, kaip internetinių svetainiu kurimas visai nebuvo ir niekas nė negalvojo, kad internetas užims tokią svarbią vietą žmogaus gyvenime, kaip užima dabar. Šiandien internetiniu svetainių kūrimo specialistai (dizaineriai, programuotijai ir t.t.) negali atsiginti darbų – tai vieni užimčiausių ir geriausiai apmokamų darbuotojų. Apžvelgsime pačius elementariaus internetinių svetainių kūrimo pasirinkimus ir galimybes.

Internetinių svetainių įvairovė

Pirmosios internetinės svetainės buvo be galo paprastos, savo dizainu visiškai nesudarančios didelio įspūdžio. Šiandien vyrauja didelė konkurencija tarp elektroninių parduotuvių bei internetinių puslapių, kuris atrodys kūrybiškiau, patraukiau ir patrauks vartotoją, kurį šiandien nustebinti labai sunku. Todėl interneto svetainiu kurimas tampa vis sudėtingesnis ir reikalaujantis vis daugiau žinių bei kūrybiškumo.

Skaityti toliau

Vestuvių makiažas: susikurkite pati

Per vestuves nuotakos nori atrodyti ypač įspūdingai. Nieko keisto, kad jos skiria labai daug laiko ir pastangų tam, kad gebėtų susikurti išskirtinai gražų makiažą, kuris privalo derėti prie vestuvinės suknelės. Kol vienos damos galvoja, kad geriausia yra kreiptis į profesionalus, tuo tarpu kitos yra pasiruošusios pačios susikurti makiažą. Tiesa, vestuvinis makiažas Vilniuje turi būti įspūdingas, taigi rekomenduojame pagalvoti, ar Jūsų gebėjimai užtektini siekiant puikios išvaizdos.

Akys.

Akys – sielos veidrodis, tad nieko keisto, kad kurdama makiažą moteris pirmiausia ir galvoja, kaip paryškinti akis. Išties, tai viena sudėtingiausių vietų kuriant makiažą, tad kuo daugiau patarimų gausit – tuo tikresnė galėsite būti, jog atrodote puikiai.

  1. Lengvas makiažas. Tokiu atveju dažniausiai naudojamas tik akių tušas. Tuo pačiu rekomenduojami ypač pastelinių spalvų šešėliai, kurie gali pabrėžti Jūsų puikų žvilgsnį. Nepamirškite, kad tinka ir apvadas virš akių.
  2. Dūminės akys. Pastarosios dažniausiai būna labai juodos ir jas pasirenka tik labai drąsios moterys. Naudojamas ne tik juodas tušas, tačiau tuo pačiu ir juodi šešėliai, kurie lengvai pereina tonais.

Lūpos.

Jas paryškinti yra kur kas paprasčiau. Svarbiausia, kad Jūsų pasirinktos priemonės būtų kokybiškos. Tik taip galėsite užsitikrinti, kad dažai sėkmingai laikysis Jums ant kūno. Lūpdažiai – viena svarbiausių investicijų į kurią vesta skirti pinigų. Juk vestuvinis makiažas reikalauja investicijų.

  1. Lūpdažis. Jis išlieka ilgiausiai, dažniausiai yra matinis. Galima pasirinkti nuo neutralių iki labai ryškių.
  2. Blizgis. Lengvai valosi, taigi geriant iš taurės pusę blizgio galite palikti ant jo sienelių stiklų.
  3. Vazelinas. Neutraliausias variantas. Nesimato, kad esate ką nors užsitepusi, tačiau lūpos atrodo labai gražiai.

Skaityti toliau