Spalvos jūsų logotipui

Kiekvienu atveju logotipu kurimas turi būti gerai apgalvotas dalykas. Vienas iš kompozicijos ir raiškos aspektų, kuris svarbus logotipui – tai spalvos. Logotipas yra aiškus ir grafiškai nesudėtingas piešinys, todėl paprastai jame nėra naudojama tapybiška spalvų kaita. Čia pasirenkama viena ar kelios spalvos ir jomis išreiškiama pagrindinė žinutė. Ką reikėtų žinoti apie spalvas, renkantis logotipų spalvyną?

Spalvų derinimas

Klasikinis logotipo kūrimas – tai vienos spalvos naudojimas arba dviejų. Viena spalva naudinga tuo, kad tuomet galima lengvai logotipą padaryti ir nespalvotu, jeigu tokio prireiktų – viską tiesiog pateikiant juoda spalva. Taip pat spalvų derinimas gali būti daromas prie juodos derinant vieną spalvą. Arba, trečias kelias – priešingų spalvų, esančių priešingoje skalėje, derinimas.

Ryškios ar nugesintos

LogotipaiRenkantis spalvas logotipui, turėsite galvoti, ar jų reikia ryškių, ar prigesintų. Ir štai būtent prigesintos spalvos gali būti tai, kas bus iš tikrųjų gražu. Tačiau, jeigu renkatės neryškias pustoniais einančias spalvas logotipui, turite žinoti, kodėl tai darote. Galbūt būtent neryškios prislopintos spalvos yra tai, kas gali jums puikiai tikti norint išreikšti tam tikrą specifinę idėją. Tačiau apskritai kuriant logotipą visada jį geriau daryti aiškų, ryškų ir konkretų.

Kiekvienos spalvos analizė

Juoda spalva logotipo kūrimui – tai pagrindinis rašalas, su kuriuo verta išreikšti tekstus, skaičius. Esame įpratę visur matyti juodas raides, todėl bus normalu, jeigu ir visi dalykai tiesiog ir toliau bus juodi. Ši spalva gali leisti sukurti juodą tekstą, ir tai bus tikrai gerai. Juoda dar vadinama net ne spalva, nes ji atspindi visiškai visas spalvas. Taigi, ji tampa tuo dalyku, kuris dera visiškai prie visko. Kartais logotipams renkama juoda fonui. Visais atvejais reikėtų pagalvoti, ar nebus pernelyg niūru, jei savo logotipe naudosite tik juodą spalvą. Kita vertus, tai tiks meno, prabangos įvaizdžiui sukurti.

Raudona spalva – itin dažna logotipų kūrime, nes ji yra labiausiai dirginanti. Būtent matydami raudoną spalvą mes labiausiai atkreipiame dėmesį. O jeigu jums lemta daug konkuruoti, galbūt norėsite su ta raudona spalva atkreipti dėmesį. Juk ne veltui ir patys svarbiausi – draudžiamieji – kelio ženklai yra būtent su raudona spalva siejami.

Mėlyna – tai šalta, harmonijos, pasitikėjimo ir darbingumo spalva, kuri mums leidžia padaryti labai daug dalykų ir dėl to jaustis ramiai. Jeigu tai tinka jūsų veiklai, logotipe tobulą ramybę sukurs baltos ir mėlynos sąskambis.

Palikite atsiliepimą