Jei trūksta vitamino B12…

B grupės vitaminaiLabai svarbus nervų sistemai ir mūsų organizmui B12 vitaminas itin reikšmingas vyresniame amžiuje, taip pat darbingame amžiuje, kuomet daug vykdoma protinio darbo. Vitamino trūkumas pasireiškia nemaloniais simptomais ir iš esmės prastesne gyvenimo kokybe.

B grupės vitaminai atsakingas už augimo skatinimą, kartu ir nagų bei plaukų grožį. Dėl to dažnai dedami į vadinamuosius moteriškus papildus. Taip pat jie didina ir gerina apetitą, tad svarbus sergantiesiems mažakraujyste. Jie palaiko aminorūgščių procesus ir kraujo ląstelių atsinaujinimą, raudonųjų kraujo kūnelių gamybą. Taip pat jie labai svarbus nervų sistemai, atminčiai, imunitetui, odai, raumenų tonusui. Jeigu trūksta šį vitaminų, tenka susidurti su nemaloniais simptomais.

Nuovargis, silpnumas

Pirmiausia B12 vitaminas bus reikalingas, kad nejustumėte silpnumo, nuovargio. Jeigu taip jaučiatės, gali būti, kad trūksta kažko kito, nebūtinai B12. Tačiau taip pat tai gali būti ir B grupės vitaminų arba būtent B12 vitamino trūkumo požymis. Ypač, jeigu silpnumas kartais apima labai stipriai: atrodo, tuojau nualpsite, o gal taip kartais ir atsitinka. Tuomet reikia tirtis, ar netrūksta šio vitamino ir ieškoti sprendimo.

Problemos burnoje

Jeigu dažnai kraujuoja dantenos, vis atsiveria visokios opos ir žaizdos burnoje, paskui sunkiai gyja – tai irgi B12 vitamino trūkumo požymis. Jeigu į jį nereaguosite, nieko gero nebus. Atlikite tyrimus ir ieškokite sprendimo – vartokite skirtus vitaminų preparatus, kad galėtumėte jaustis gerai ir kokybiškai gyventi.

Itin pavojinga pagyvenusiems žmonėms

Kadangi b12 labai svarbus nervų sistemai, tai jo reikia užtikrinti vyresniame amžiuje. Kuomet prastėja procesai smegenyse. Kad žmogus būtų sveikesnis, laimingesnis, jam tikrai reikės šių vitaminų. Pagyvenę žmonės tą sunkiai supranta, todėl reikėtų apie tai pagalvoti artimiesiems. Ypač, jeigu nenorite, kad stipriai paveiktų demensija ar alzhaimerio liga.

Kaip atstatyti vitamino B12 kiekį?

Su maistu vitamino B12 kiekio neatstatysite, jeigu vitaminų jau labai trūksta. Tuomet reikėtų pirkti papildus su šiuo vitaminu. Galima arba kreiptis į gydytojus, arba patiems nusipirkti. Patiems nusipirkti paprasčiau, tačiau labiau tiks, kuomet sveikatos problema dar nėra itin didelė. Kitu atveju, geriau eiti pas medikus, atlikti tyrimus, laukti rekomendacijų. Tuomet vartoti vitaminus tokiomis dozėmis, kokiomis yra rekomenduojama. Galbūt, atsižvelgiant į sveikatos situaciją, bus suteikiama daugiau rekomendacijų ir geriau žinosite, ką dar galima ar reikia vartoti, kokių dar priemonių imtis, norint pagerinti sveikatą, ko reikėtų vengti ir pan.

Palikite atsiliepimą