Ko negalima daryti su vilkiku

Vilkikai nuomaiTarp kokių subjektų paprastai vyksta vilkiku pardavimas? Dažniausiai tarp tokių, kurie vilkikus naudoja avarinėse situacijoje arba auto transporto logistikoje, kuomet vežami kažkokie automobiliai, jie remontuojami ir parduodami brangiau. Aišku, ir modernūs auto salonai galimai atsiveža automobilius ant vilkiko. Kodėl taip? Dėl to, kad atvykę į kitą šalį jie dar gali neturėti reikalingų dokumentų ir tiesiog nenaudojami atvežami į saloną pardavimui. Visgi, paprastesni ir dažnesni atvejai, kuomet naudojami yra vilkikai, tai mūsų keliuose po avarijų susidariusios sudėtingų situacijų sprendimų akimirkos. Su vilkiku reikėtų elgtis tinkamai ir laikytis svarbių punktų.

Kur gauti vilkiką

Tiek paprastesni mažesni vilkikai, tiek didesni, sudėtingesni vilkikai su kranu gali būti perkami specialiose parduotuvėse, pavyzdžiui, čia: https://www.truckfind.lt/specializacijos/sunkvezimiai-savivarciai-su-kranu. Kai kam apsimoka pirkti ir naudotus vilkikus, nes jie vis tiek atlieka savo funkciją. Taigi, vilkiką verta specializuotoje parduotuvėje. Taip būsite tikri, kad gausite visas garantijas, net jeigu vilkikas bus naudotas. O juk sukčių, kurie turguje ar skelbimuose pardavinėja nekokybiškas prekes, visada buvo ir bus. Nesinorėtų su tokiais susidėti, ar ne? Dėl to geriau ir pirkti vilkiką iš ten, kur galima dar kažkuo pasitikėti.

Ko negalima daryti, norint su vilkiku nuvilkti automobilį

Visgi nemažiau svarbu ir turint vilkiką juo tinkamai naudotis. Šiek tiek daugiau KET tenka prisiminti, jeigu vilkikas naudojamas avarinėms situacijoms, kai nuo kelio patraukti ir išvežti reikia sudaužytus automobilius. Verta prisiminti, kad pagal KET visa atsakomybė ir dėl velkamos auto priemonės bus vilkiko vairuotojui, todėl jam tikrai reikia nuo A iki Z žinoti visus niuansus. Štai ko negalima daryti:

– Negalima su vilkiku vežti automobilio, kurio svoris (su kroviniu) viršija paties vilkiko svorį. Tai daroma saugumo sumetimais, kad būtų laikomasi saugaus važiavimo.

– Vilkiko negali vairuoti žmogus, neturintis C kategorijos vairavimo teisių.

– Negalima ant vilkiko vežti auto priemonių, kurios niekaip apie save nepraneša. Privalo būti įjungta avarinė signalizacija (automobilio). Jeigu ji neveikia, tuomet turi ant galo būti avarinio sustojimo ženklas. Vilkikų vairuotojai, kurie veža iš užsienio mašinas, paprastai deda ženklą ant galo, nes tai daug patogiau, negu labai ilgą atstumą važiuoti su avarinėmis šviesomis. Juo labiau, kad taip ilgai ir nevažiuotų, nes išsikrautų akumuliatorius.

– Negalima vežti ant vilkiko daugiau auto transporto priemonių, nei yra numatyta paties vilkiko specifikacijoje.

Palikite atsiliepimą