Medienos darbai ir įrankiai

Daugelis galvoja, kad dailidėms, dirbantiems su mediena, o gal lentpjūvės darbuotojams būtini labai įmantrūs įrankiai. Tačiau iš tiesų pamatas tokių darbų visuomet yra pats paprasčiausi pjūklai, kad ir iš šios parduotuvės https://parkutechnika.lt. O toliau medienos darbai ar sode, ar savo dirbtuvėse, gali būti dirbami pamažu, kaip ir įrankiai po truputį komplektuojami.

Pjūklai – svarbiausia

Taigi, visko pamatas yra pjūklas. Verta turėti ir paprastą mažą rankinį siaurapjūklį, ir geresnį, didesniais dantimis. Turėti pjūklą su rankenomis iš dviejų galų – tai jau kone muziejinį eksponatą. Tačiau ir susipirkus aukščiausią techniką, verta turėti rankinius įrankius. Jie praverčia tuomet, kai apvilia technika. Tuomet pjūklas gali būti ir paprastas rankinis, tačiau jis nesuges kaip elektrinis.

Naujausia technikaVisgi, sunku būtų įsivaizduoti šiuolaikinę medienos apdirbimo įmonę, kuri dirbtų be elektrinio pjūklo, o tik su rankiniu. Tai – tiesiog fantazija, neįmanomas dalykas. Taigi, šiaip ar taip, vis tiek turės būti geras normalus elektrinis, o gal benzininis pjūklas. Svarbu pirkti geros, patikimos firmos. Ir ne kur nors Gariūnų turgavietėje, o patikimoje vietoje, kur ir garantija yra, ir pardavėjas aiškus. Geriausia – specializuotoje sodo prekių ar įrankių parduotuvėje. Geras pjūklas – kelias į sėkmę kiekvienai dailidei ar lentpjūvės darbuotojui.

Staklės

Toliau prasideda tokie specifiniai įrankiai kaip kad įvairios staklės. Skersinės, išilginės, kampinės ir kitokios. Didelėms ir mažoms lentoms pjauti. Visa tai galiausiai taip pat virsta rimtu iššūkiu, visą šitą įrangą norint susipirkti per vieną darbo sezoną. Jeigu medienos darbų veikla verčiamasi pradedant nuo nulio, neimant paskolos ir neturint didelio gero investuotojo, tuomet tenka dirbti su vienomis staklėmis, vėliau pamažu didinti kapitalą ir nusipirkti jų daugiau.

Kaltai

Tai labiau dailidės, mokančio padaryti ir gerą apdailą, įrankis. Sunkūs kaltukai – tai svarbi darbo dalis kiekvienam dailidei, mokančiam priversti medį paklusti jo rankoms ir judesiams. Kaltai būna specialiuose rinkiniuose, taip pat įvairūs skaptuotojai, brauktukai.

Tekinimo staklės

Vienos brangiausių, tačiau stebuklus galinčios padaryti staklės. Tekinimas – tai žiesto, lenkto medžio išgavimas. Jeigu pamatysite kada medinį puodelį ar lanką, žinokite jis ne išpjautas, o ištekintas. Tarsi iš molio nužiestas.

Oblius

Tai dar vienas svarbus įrankis, norint, kad mediniai darbeliai būtų ne tik tiksliai atpjauti, bet ir dailiai nušlifuoti. Oblius pašalina visas rakštis, nelygumus. Paskui belieka tik nušlifuoti (tą galima daryti ir rankiniu būdu), kai oblius viską gražiai nulygina.

Vienas atsiliepimas apie “Medienos darbai ir įrankiai

Palikite atsiliepimą