Kaip atpažinti, kad jūsų automobilis sekamas

Sekame automobiliusKartai automobilio sekimas yra geras būdas surasti nusikaltėlius, tačiau žmogus gali pastebėti, kad yra sekamas ir kitais atvejais – kai jam pačiam gresia pavojus. Žinoma, pavojai šiaip sau negresia, ir pirmiausia tam yra kažkokia priežastis – ar labai prabangi mašina arba gyvenimo būdas, ar nesumokėtos skolos, ar kiti dalykai. Visgi kaip atpažinti, kad jūsų automobilis yra sekamas?

Ieškoti prietaisų pačiame automobilyje

Pirmiausia reikėtų su blakių detektoriumi pereiti visą mašiną ir savo asmeninius daiktus. Bus aptikti tiek diktofonai – blakės, tiek tokie prietaisai kaip GPS įrenginiai, galbūt net kažkokios slaptos kameros. Aišku, tam tikrų prietaisų negalės aptikti blakių detektorius, bet su dauguma visgi susitvarkys. Tad tikrai verta savo įtarimus patvirtinti arba išsklaidyti tiesiog atlikus tokį paprastą patikrinimą.

Prevencija – niekada nepalikti automobilio ne privačioje teritorijoje

Prieš tai reikėtų tiesiog turėti prevencinius žingsnius. Tam, kad kažkas sektų automobilį su GPS aparatūra, pirmiausia turi į jį patekti ir pritvirtinti prietaisą. Arba nebūtinai viduje, gal išorėje gali būti. Bet kuriuo atveju, jeigu visada paliksite automobilį filmuojamose vietose, tada galėsite matyti kas ir kada prie jo priėjo ir kur galėjo ką pritvritinti. Tad visada automobilį palikite tik stebimose vietose, o dar geriau – tik privačioje savo teritorijoje.

Požymis: keisti garsai, kalbant telefonu, per radiją

Kai kurie sekimo prietaisai skleidžia tam tikras bangas, kurių dažniai gali pintis su radijo ir telefono bangomis. Taigi, jeigu norite tai išgirsti, stebėkite, ar jūsų radijo bangomis veikiantis grotuvas veikia taip pat, ar nėra kokio traškesio, bruzdėjimo, keistų triukšmų. Lygiai taip pat ir kalbant telefonu – telefono bangos irgi gali kažkaip būti susijusios su sekimo įrangos bangomis. Tiesą sakant, blakių detektorius dažniausiai ir veikia būtent taip – rasdamas kažkokių bangų siųstuvus, todėl jis čia padėtų labiausiai.

Požymis: niekada neliekate vieni kelyje

Paprastas būdas, kurį dažnai rodo ir per filmus – tai atkreipti dėmesį, ar niekas už jūsų nevažiuoja. Jeigu niekuomet vingiuotame ar posūkių kupiname kelyje neliekate vienas – galbūt kažkas stengiasi jūsų "nepamesti iš akių".

Ten, kur dažniausiai būnate, aplink zuja tie patys žmonės

Paerzinkite sekėjus arba "pavizginkite uodegą" – pabandykite pasisukinėti po vietas, po kurias paprastai nevažinėjate. Arba darykite kažką netikėto ten, kur pastebėjote, kad nuolatos vaikšto tie patys asmenys – galbūt jie suinteresuoti stebėti, ką ir kur jūs darote.

Palikite atsiliepimą