Sportuojant reikalinga kitokia mityba

Ne kartą girdėjome anekdotus apie sportininkus, kurie norėdami auginti raumenų masę, valgo kiaušinius. Neva maistas sportui ir fitnesui yra toks neįprastas, kad sportininkai ima maitintis lyg būtų kokie grobuonys paukščiai, tiesiog visą laiką valgantys dar šiltus kiaušinius iš lizdo. Iš tiesų, sportininkai dažnai pasirenka tokią mitybą, kada valgoma baltyminis maistas, o baltymų, kaip žinia, kiaušinis tikrai turi. Tačiau maistas sportui turi ir daugiau įvairių pasirinkimų bei galimybių. Apie tai, kas yra sportininko mityba, kalbamės su fitneso varžybų dalyve Jurga.

Jurga, kaip atrodo tavo maistas sportui, ruošiantis varžyboms?

Iš tiesų būtent artėjant varžyboms ruošiantis dalyvauti fitneso kategorijoje, mityba pasidaro kartais drastiška. Ji gali tiesiog kardinaliai pasikeisti, jeigu nori atrodyti tikrai gerai. Su įprasta mityba ir tiesiog padidintu fiziniu krūviu tu niekaip nepasieksi tokių rezultatų, kokius gausi su sugriežtintu savo meniu. Tad pirmiausia tenka visiškai atsisakyti angliavandenių. Gali jų leisti nebent tikrai minimalų kiekį, tačiau tik tada, kai jų tikrai labai reikia. Kartais jauti, kad pats organizmas išsenka be angliavandenių. Tačiau nelieka iš ko rinktis – turi juos apriboti savo mityboje, kitaip teks pripažinti, kad nieko gero nepasieki. Jeigu kiti žmonės tiesiog šiaip sportuoja, tai jie dažniausiai prieš treniruotę suvartoja daug angliavandenių, treniruotės metu juos išdegina, o grįžę namų privalgo baltymų – statybinės medžiagosraumenims. Nes būtent jų pavalgius ir pasportavus, ima formuotis raumenys. Na bet čia kalbu apie kitas sporto šakas. Kas lieka varžybas, tai gaunasi taip, kad tenka visiškai atsisakyti angliavandenių. Tikslas yra visiškai sunaikinti riebalus, turėti idealią figūrą vien iš raumenukų, kurią aptrauktų oda.

O kaip maitiniesi po varžybų?

Tada būna nuostabios dienos. Jau pačios varžybos yra gera diena, nes jos metu jau maistas sportui šiek tiek keičiasi. Paprastai visos merginos prieš išeidamos ant scenos suvalgo kokį gabalėlį šokolado ar saldainį. To, ko būna negavę kelis mėnesius. Dėl to iškart smegenys gauna gliukozės ir tampi labai laiminga. Po pačių varžybų irgi norisi valgyti viską. Organizmas būna pasiilgęs ir angliavandenių, ir maisto įvairovės, ir skonių.

Ar visiems sportininkams taip būna su mitybos režimu, kaip tau, ar čia labiau tavo individualus pasirinkimas?

Tai labai dažna fitneso sportininkės rutina. Prieš varžybas griežtai save apriboji, o po jų tiesiog pasineri į nuostabų skanaus maisto sūkurį. Prieš kitas varžybas vėl turi pasitempti.

Ačiū ir gerų varžybų!

Vienas atsiliepimas apie “Sportuojant reikalinga kitokia mityba

  1. Propoguojantiems sveiką gyvenseną patartina valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių, kuriuose gausu vitaminų ir lastelienos, o mėsą gardinti natūraliais prieskoniais ir žalumynais.

Palikite atsiliepimą