Kaip prisijaukinti šviesą namuose

Lubų šviestuvaiKą tik iš parduotuvės parsivežtose dėžėse stovi penki nauji lubiniai šviestuvai ir jūs jau trinate delnais, kad o dabar tai namuose bus šviesu. Bet ar tikrai viskas taip paprasta? Ką daryti, kad namuose būtų tikrai šviesu? Net ir iš tamsios rūsio skylės įmanoma sukurti šviesią aplinką, tik reikia laikytis pagrindinių principų. Štai jie, ir linkime jų laikantis kurti šviesią aplinką.

Sukurkite apšvietimo strategiją

Visų pirma, pripažinkite, kad jūsų pirktieji lubiniai šviestuvai (o gal nieko dar ir nepirkote) iš tiesų turi būti tam tikros sistemos ir strategijos dalis. Paskaitykite interjero dizainerių patarimus apie tai, kaip verta planuoti apšvietimą namuose. Dažniausiai matysite patarimus turėti erdvėse po vieną ar du tikrai didelius lubinius šviestuvus, kurie geriausiai užpildytų erdvę. Taip pat turėti šiek tiek akcentinių šviesų, kurios leistų kur kas geriau paryškinti tas kertes, kur tams ir kur reikėtų šviesos. Jeigu kažkur planuojama sėdėti ir į kažką labai žiūrėti, ten taip pat reikėtų montuoti daugiau apšvietimo. Grindų, sienų apšvietimas, ypač jeigu jis reguliuojamas, gali labai padėti tuomet, kada norėsite stilingo naktinio apšvietimo, kai norėsite, kad švelnus šviesos takas jus naktį palydėtų į vonią ar virtuvę.

Padidinkite langus

Tačiau ne tik lubiniai šviestuvai ir toršerai garantuoja daug šviesos namuose. Visų pirma reikia žiūrėti į pačią namų struktūrą ir pabandyti pasigauti šviesos iš lauko. Nors gyvename šiaurinėje žemės dalyje, tačiau dar ne toje, kur naktis truktų 24 valandas. Turime nemažai ir šviesaus paros meto, dėl to tikrai verta didinti langus ir saulės šviesą grąžinti sau į namus. Tegul ateina šviesa per išplatintus langus, per stiklines balkonų duris, per stoglangius. Ir lai jų nedengia tamsiausios užuolaidos ir roletai, tegyvuoja šviesa.

Griaukite sienas

Kai namuose visos erdvės suskirstytos į dar smulkesnes, kai pilna sienų, tai ir vietos sumažėja, ir nuskriaudžiate kai kurias erdvės dalis dėl šviesos, juk jos ne visur turbūt patenka. Taigi, jeigu norite gyventi tikrai šviesiai, pamąstykite, ar visos sienos, kurias turite, jums reikalingos. Kartais vien nuskėlus kokios sienos kraštą, atsiras natūralios šviesos tunelis.

Rinkitės šviesias spalvas

Dažykite namus šviesiomis spalvomis, kurios natūraliai atspindėtų šviesą, pirkite šviesius baldus. Žaiskite veidrodžiais, nes jie visiškai nemokamai taps antromis lempomis ir langais. Išmeskite daiktų perteklių, nes galbūt jie be reikalo užstoja šviesą.

Palikite atsiliepimą