Ar jūsų organizmui netrūksta jokių medžiagų?

Visada svarbu pasirūpinti, kad organizmas nestokotų įvairių jam būtinų medžiagų, ir viena svarbiausių yra kalcis. Jei organizmui jo stinga, tokiu atveju be jokios priežasties iš nosies gali imti bėgti kraujas, sutrikti širdies veikla, kankinti mėšlungis, gali suprastėti apetitas, slinkti plaukai, ir t.t. Taip pat dėl kalcio stokos galima susirgti kaulų retėjimo liga, kuri itin būdinga vyresnio amžiaus žmonėms. Žmogaus organizme kalcio yra tikrai daug – jo kiekis gali svyruoti nuo vieno iki penkių kilogramų, tad itin svarbu organizmą aprūpinti pakankamu kalcio kiekiu. Devyniasdešimt devyni procentai žmogaus organizme esančio kalcio yra kauluose ir dantyse, likusi dalis randama kraujyje – tai yra reikalinga kraujo apytakos procesams ir kraujo krešėjimui. Visada yra svarbu išlaikyti pakankamą kalcio kiekį organizme, nes tai užtikrins puikią jūsų savijautą.

Paros kalcio norma yra 1200-1500 mg, todėl visada svarbu tai, kad jo būtų gaunama su maistu. Jei kalcio stinga, tokiu atveju tenka gerti tam tikrus maisto papildus kurie užtikrintų, kad šios medžiagos kiekis yra pakankamas. Kalcis yra tinkamai įsisavinamas tuomet, kai organizmas tinkamai funkcionuoja: turi būti pakankamas skrandžio rūgštingumas, tinkama tulžies sekrecija, turi būti sveiki inkstai. Taip pat tenka pastebėti, kad kalcį organizmas įsisavina greičiau ir paprasčiau, jei asmuo pakankamai laiko praleidžia būdamas saulėje. Dažniausiai kalcio trūkumas pasireiškia vaikystėje ir paauglystėje, kada kaulai auga labai intensyviai, nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu, taip pat ir senatvėje, kada kaulai tampa silpnesni. Kalcis yra prasčiau įsisavinamas tuomet, kada vartojami gazuoti gėrimai, nepakanka fizinio aktyvumo, trūksta įvairių vitaminų.

Nors neretai yra manoma, kad kalcio galima rasti tik pieno produktuose, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Daug kalcio turi pupos, kiaušiniai, grikiai, žuvis ir įvairios jūrų gėrybės, sezamai, žalumynai, jūros kopūstai, švieži ir džiovinti vaisiai. Net ir tuomet, jei nemėgstate pieno ir jo produktų, tikrai galite užtikrinti, kad organizmas gautų pakankamai kalcio, ietereikia pasirūpinti, kad būtų valgoma pakankamai kalcio turinčių produktų. Čia yra svarbu laikytis dienos normos – pakanka išgerti apie litrą pieno, suvalgyti 100 gramų kietojo sūrio, ar šimtą gramų sezamų. Visada yra verta pasidomėti, kiek kalcio yra įvairiuose maisto produktuose, ir visada galėsite atrasti pačius tinkamiausius, kuriuose būtų pakankamai įvairių organizmui reikalingų medžiagų. Be jokios abejonės, visada bus galima atrasti pačius tinkamiausius produktus, kurie būtų ne tik maistingi, bet taip pat ir mėgstami.

Visada verta pasirūpinti, kad mityba būtų tinkamai subalansuota, nes tai visada gali užtikrinti iš tiesų puikią savijautą. Nors neretai yra teigiama, kad nėra pakankamai laiko rūpintis subalansuota mityba, tačiau tai tikrai neatima pernelyg daug laiko r pastangų. Visuomet verta rinktis tokius maisto produktus, kurie būtų naudingi sveikatai, ir verta atsisakyti tokių, kurie nėra naudingi. Deja, dėl nuolatinio skubėjimo dažnai yra pasirenkamas greitas maistas, kuris ne tik nėra naudingas, bet taip pat yra žalingas sveikatai. Nors su greitu maistu yra gaunamas pakankamas kalorijų kiekis, tačiau jame nėra reikalingo maistinių medžiagų kiekio, ir dėl šios priežasties gali prastėti savijauta, jei nebus gaunama pakankamai medžiagų. Tokiais atvejais tenka vartoti maisto papildus, kurie ne visada yra taip gerai įsisavinami, kaip įvairios medžiagos, gaunamos su maistu. Galite net neabejoti, kad užtikrinti subalansuotą mitybą tikrai nebus taip sudėtinga, kaip gali atrodyti iš pradžių, ir čia tereikės skirti šiek tiek laiko tinkamiausių produktų pasirinkimui.

Palikite atsiliepimą